Wielkanocne zwycięstwo!

W trudnych warunkach atmosferycznych Orlęta Reszel pokonały Polonię Lidzbark Warm. 4:2. Mecz walki, w której zwycięsko wyszedł nasz zespół. Swoją determinacją i niezła grą (zwłaszcza w pierwszej połowie) zawodnicy z Reszla sięgnęli po kolejne 3 punkty.

Mecz ułożył się świetnie dla gospodarzy, bo już w drugiej minucie wynik otworzył  Patryk Modzel, który wykorzystał dobre podanie Kamila Jankiewicza. Po kilku niezłych minutach, do głosu doszli goście. Stworzyli sobie kilka sytuacji, a jedną z nich w 25. min zamienili na bramkę. Nasz zespół szybko się otrząsł z tego marazmu i już w 33. minucie po świetnej indywidualnej akcji Bartka Markisza prowadziliśmy 2:1. Po sześciu kolejnych minutach na tablicy widniał wynik 3:1, a strzelcem bramki ponownie był Modzel. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

Druga połowa zaczęła się od ataków graczy z Lidzbarka. Jednak nic z tego nie wynikło. A wynikło po drugiej stronie  boiska. Szybka kontra Orląt. Dobre podanie Jankiewicza na lewą stronę, gdzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Markisz, położył golkipera gości i pewnie wpakował piłkę do siatki. Od tego momentu Orlęta oddały inicjatywę gościom. Po stronie zawodników z Reszla mnożyły się błędy. Jeden z nich (a dokładniej koszmarnej stracie w środku pola Zaleśkiewicza) wykorzystała Polonia i zrobiło się 4:2. Do końca spotkania piłkarze Lidzbarka atakowali (w jednej z nich gospodarzy uratowała poprzeczka), a Orlęta dzielnie się broniły dociągając wynik do końca. Mimo nerwowej końcówki i przewagi gości udało się zgarnąć kolejne trzy punkty.