Piłkarską wiosnę czas zacząć!

Orlęta Reszel w najbliższą sobotę zainaugurują rundę wiosenną meczem z Mazurem Pisz. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w listopadzie, jednak na prośbę Orląt mecz został przełożony na 21 marca przyspieszając dla obu zespołów piłkarską wiosnę. Pozostałe drużyny V ligi rozpoczynają rozgrywki dopiero za tydzień.

W kadrze Orląt nie doszło do żadnych personalnych zmian. Na meczach kontrolnych podczas okresu przygotowawczego pojawiało się kilku zawodników, m.in. jedno spotkanie rozegrał Paweł Kowalewski (ostatecznie ten zawodnik trafił do Korsz), jednak mimo kilku spekulacji i rozważań nasz zespół ani się nie wzmocnił, ani nie osłabił.

Podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego przed startem rozgrywek rozegrali 7 sparingów. Bilans meczów kontrolnych 3 zw., 3 por. i 1 remis, bramki 23:16 na korzyść Orląt, daje umiarkowany optymizm przed inauguracją rundy wiosennej. Warto dodać, że czerwono-biało-czerwoni z drużynami V ligi prezentowali się przyzwoicie: wygrane z Polonią, Vęgorią, remis z Tęczą, porażka z Wilczkiem. Ekipy z wyższych lig dla reszelskich zawodników, jak pokazały wyniki, były poza zasięgiem.

W sobotę wielkie wydarzenie w Reszlu. Lepszego rywala na rozpoczęcie inauguracji rundy wiosennej reszelscy kibice nie mogli sobie wymarzyć. Mecze z Mazurem zawsze miały swój smaczek i gwarantowały emocje nie tylko na boisku. Oprócz wszelkich podtekstów, do Reszla przyjeżdża ekipa, która otwarcie mówi o awansie do IV ligi. Zespół z Pisza obecnie zajmuje 3 pozycje w tabeli z dorobkiem 33 punktów i ma realne szanse na walkę o premiowane miejsca. Orły czeka bardzo trudne spotkanie, z wymagającym rywalem. Warto przekonać się jak zawodnicy trenera Jałoszewskiego zaprezentują się w pierwszym oficjalnym meczu tego roku.

Start w sobotę o 15:00!