Mistrzostwa Województwa Żaków

W niedzielę w Lidzbarku Warm. obył się Turniej Finałowy Województwa Żaków, w którym wzięło udział dwanaście zespołów, w tym Orlęta Reszel prowadzone przez Andrzeja Lewandowskiego. Nasz zespół zajął wśród najlepszych drużyn z naszego województwa 9. miejsce.

Zacznijmy jednak od początku. Nasz zespół podczas turnieju finałowego trafił do grupy D, w której rywalizował z Mrągowią Mrągowo i Concordią Elbląg. Niestety oba pojedynki nasi młodzi zawodnicy przegrali 1:2 z Mrągowem i 0:2 z Elblągiem. Zajmując trzecie miejsce w swojej grupie, Orły rywalizowały o miejsca 9-12. Najpierw walkower został nam przyznany z Naki Olsztyn (brak u tego zespołu aktualnych kart zdrowia). Następnie w meczu o 9. miejsce Reszelacy ograli 2:0  Strażaka Gryźliny.

Być może 9. miejsce nie powala na kolana, jednak weźmy pod uwagę jedno, jesteśmy 9 drużyną spośród około 80 z naszego województwa. Praca wykonana przez Andrzeja Lewandowskiego na pewno nie poszła na marne, a w następnych latach będzie procentować. Za zapał i zaangażowanie również należy pochwalić chłopców, którzy grali podczas turnieju finałowego a także wszystkich zawodników grupy rocznika 2006 i młodsi.