Wilczek pokonany!

Po ciężkim i trudnym boju Orlęta REMA Reszel pokonały Wilczek Wilkowo 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Kozoń, który został obsłużony świetnym podaniem przez Pawła Romańczuk.

Mecze z Wilczkiem zawsze były trudne dla naszego zespołu. W naszych małych derbach nie wygraliśmy z Wilkowem od 4 lat. Niemoc z tym przeciwnikiem dopiero dzisiaj została złamana. Spotkanie nie układało się Orłom od początku. Dużo walki w środku pola, mało składnych akcji. W momencie gdy już wielu zwątpiło na jakiś zryw Orląt, w 38. minucie świetnym podaniem popisał się Romańczuk i tak obsłużył Kozonia, że ten nie mógł się pomylić. Jak się później okazało była to jedyna bramka jaką mieli zobaczyć kibice znajdujący się na stadionie w Reszlu.

Początek drugiej połowy należał do Orląt. Kilka składnych akcji, niestety szwankowało wykończenie, albo dokładniejsze ostatnie podanie. Wszystko było pod kontrolą aż do 65. minuty kiedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Leszczenko. Od tego momentu Orły czyhały na kontrę. Nieporadnie grający Wilczek nie potrafił jednak stworzyć większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Najlepszą sytuację goście mieli w 90. minucie, jednak świetną interwencją popisał się Doborzyński, który odbił groźny strzał głową.

Ważne zwycięstwo. Trudny mecz, który udało się przechylić na swoją korzyść. Cieszy postawa głównie defensywy, która dowodzona przez Terlika nieźle radziła sobie z atakami gości.

Skład: Doborzyński, Terlik, Adamiak, Suszyński, Olszewski, Leszczenko, Krzywicki, Romańczuk, Markisz (zm. Jankiewicz), Modzel (zm. Rukszan), Kozoń (Maćkowiak).

Ławka rezerwowych: Pyrczak, Schmidt, Janowski.