VIII Memoriał Adama Dydzińskiego

Zwycięstwem juniorów Lechii Gdańsk zakończył się towarzyski turniej im. Adama Dydzińskiego. Oprócz gospodarzy Granicy Kętrzyn w memoriale wzięły udział jeszcze Mamry Giżycko i Orlęta REMA Reszel. Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze, w których zobaczyliśmy kawałek niezłego futbolu.

Wcześniejsze losowanie doprowadziły do par półfinałowych, w których to Mamry Giżycko (IV liga) zmierzyły się Orlętami REMA Reszel (V liga), a juniorzy Lechii Gdańsk z Granicą Kętrzyn (III liga). W pierwszym meczu nasz zespół szczęśliwie wgrał 1:0 (bramka Kozonia, asysta Krzywicki) mimo, że Mamry miały duża przewagę w tym spotkaniu. Zawodnicy z Giżycka seryjnie marnowali stuprocentowe sytuacje. Warto dodać, że z powodu kontuzji Jarosława Doborzyńskiego, w bramce Orląt stanął golkiper Granicy Kętrzyn, który radził sobie wyśmienicie.

Więcej emocji było podczas rywalizacji o poszczególne miejsca. Granica po zaciętym spotkaniu pokonała Mamry Giżycko 3:2 zajmując najniższe miejsce na podium. W finale zmierzyły się zespoły Lechii i Orląt. Po regulaminowym czasie gry widniał wynik 1:1, a bramkę dla na naszej drużyny strzelił niezawodny Romańczuk, który trafił do siatki po świetnej, indywidualnej akcji od połowy boiska. Do rozstrzygnięcia rywalizacji były potrzebne rzuty karne, których rozegrano trzy serie. Skuteczniejsi w tym elemencie byli juniorzy Lechii, którzy ostatecznie zostali zwycięzcami całego memoriału Adama Dydzińskiego.

Wyniki turnieju:

Półfinały:

Orlęta REMA Reszel- Mamry Giżycko 1:0

Lechia Gdańsk- Granica Kętrzyn 1:0

Mecz o 3. miejsce:

Granica Kętrzyn- Mamry Giżycko 3:2

Mecz finałowy:

Orlęta REMA Reszel- Lechia Gdańsk 1:1, rz. Karne 2:3

Klasyfikacja Memoriału Adama Dydzińśkiego:

1. Lechia Gdańsk
  2. Orlęta REMA Reszel