Zwycięstwo w Bartoszycach!

Orlęta REMA Reszel pokonały na wyjeździe Victorię Bartoszyce 2:0. Zwycięstwo czerwono-biało-czerwonym zapewnili Sebastian Krzywicki i Daniel Rukszan.

Orlęta nieźle zaczęły spotkanie narzucając wysoki pressing przeciwnikom. W tym fragmencie gry nasz zespół miał dużą przewagę, którą udokumentował strzelonym golem. Świetna prostopadła piłka od Romańczuka, do której dopadł Krzywicki, ten minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Po bramce Orły oddały inicjatywę. Victoria atakowała, jednak nie mogła znaleźć sposobu na nieźle grającą obronę z Reszla. Najgroźniejszą sytuację gospodarze mieli w 45. minucie. Na całe szczęście udało się uniknąć utraty gola ofiarnymi interwencjami obrońców i bramkarza.

Początek drugiej połowy również należał do drużyny z Reszla. Mieliśmy inicjatywę, kontrolowaliśmy mecz, ale brakowało drugiej bramki, która by rozwiała wątpliwości kibicom zasiadających na trybunach. Okazji było bez liku. Stuprocentowe okazje mieli Kozoń, Jankiewicz i 2x Rukszan. Nerwy zostały uspokojone dopiero w 89. minucie. Gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Jeden z obrońców w sytuacji stykowej tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta odbita od Daniela Rukszana wpadła do siatki.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nie przyszło łatwo. Miejmy nadzieję, że Orlęta na takim szlaku pozostaną jak najdłużej.

Orlęta wystąpiły w składzie: Doborzyński, Olszewski, Terlik, Adamiak, Suszyński (zm. 75' Leszczenko), Markisz (65' Rukszan), Zaleśkiewicz, Romańczuk, Modzel (70' Maćkowiak), Krzywicki, Kozoń (60' Jankiewicz).

Ławka rezerwowych: Sawicki, Janowski, Pyrczak.